Roemenië 2012

Agenda

Thermometer

€60000
donation thermometer
donation thermometer
€25000
donation thermometer
42%
Laatst bijgewerkt:
06/01/2012

Namibië: Land

Namibië is, op Mongolië na, het meest dunstbevolkte land ter wereld en het is ruim 20 keer zo groot als Nederland. Van noord naar zuid is het land 1500 km lang en tussen de 600 en 1000 km breed. Namibië grenst aan Angola en Zambia in het noorden, Zimbabwe en Botswana in het oosten en aan Zuid-Afrika in het zuidoosten en zuiden.

De hoofdstad van Namibië is Windhoek. Wij zullen landen op de internationale luchthaven Airport Hosea Kutako. Dit vliegveld ligt ongeveer 45 km. ten oosten van de hoofdstad. De munteenheid is de Namibië-dollar (N$ / NAD). De koers is gelijk aan die van de Zuid-Afrikaanse rand. Begin juni 2010 krijg je voor 1 euro N$9,30. Omgekeerd krijg je voor 1 N$ ongeveer € 0,11).

Wij gaan naar Rehoboth, dit ligt ongeveer 80 km. ten zuiden van Windhoek. Rehoboth is de belangrijkste plaats van de circa 30.000 personen tellende bevolkingsgroep ‘ Rehobother Basters’. (in vertaling ‘bastaards’) Oorspronkelijk komt deze bevolkingsgroep uit Zuid Afrika. Zij spreken Afrikaans, zijn sterk patriarchaal georganiseerd en christelijk. De naam Rehoboth, oorspronkelijk een plaats in Palestina, is te vinden in het oude testament. In het gebied rondom Rehoboth zijn veel kleine boerderijen te vinden die overwegend voor eigen behoefte werken. De stad Rehoboth is een rustige stad. Het is dan ook voornamelijk een bevoorradingsplaats met supermarkten en benzinestations. Rehoboth heeft een eigen ziekenhuis en tientallen kerken. De Pauluskerk is een kerk die met Duitse steun is gebouwd. Andere bezienswaardigheden zijn het Rehoboth museum en een aantal huizen uit de Duitse tijd. Ook heeft Rehoboth een aantal warme waterbronnen (Reho Spa). Ten westen van Rehoboth bevindt zich een stuwmuur aan de Oanob-Damm. Een 58 m hoge en 275 m lange stuwdam slaat zo’n 35 miljoen m³ water op waarmee de Rehobothers zich voorzien. Het omliggende gebied is wildreservaat. Hier leven veel antilopen.

Wist je dat de Steenbokskeerkring op 13 km ten zuiden van Rehoboth ligt? (De zuiderkeerkring.) Het ritme van de seizoenen is op het zuidelijke halfrond tegenovergesteld aan dat van het noordelijke. In Namibië is het dus winter als het bij ons zomer is. De Namibische winter is echter niet met de Noord-Europese te vergelijken. De temperaturen bereiken in augustus overdag wel 25 °C; ’s nachts kunnen ze onder het vriespunt komen. In het zuiden van Namibië is het daarom ook kouder dan in het noorden van Namibië. De winter is een periode van droogte met af en toe wat winterregen.

Engels is sinds 1990 de officiële taal. Maar er zijn naast het Engels wel 28 andere talen bekend. Naast het Afrikaans wordt ook het Duits veel gebruikt. Eind 19de eeuw hebben de Duitsers een deel van Namibië in handen gekregen. In het gebied rondom Windhoek zijn nog veel van deze Duitse invloeden te zien.

Het landschap van Namibië bestaat uit een centraal hoogland met woestijnachtige dalen. Zo liggen ten zuiden van Windhoek de Auasbergen die 2483 meter hoog zijn. De natuur is heel veelzijdig. Namibië is bekend om zijn grote zandheuvels van rood/bruin zand. Maar ook Savanne landschappen komen hier voor. In de nationale parken komen veel dieren voor als olifanten, leeuwen, zebra’s, neushoorns en Bavianen. Deze laatste schijnen erg talrijk te zijn en zijn een ware plaag. Ze stelen alles wat los en vast zit. (Een gewaarschuwd mens&hellips;)

Wist je dat ze in Namibië links rijden? Buiten de bebouwde kom mag je 120 km/u rijden. Binnen de bebouwde kom 60 km/u. Een bijzonderheid is de 4-Way-Stop, een kruising, waarbij op elke hoek een stopbord staat. Wie hier als eerste komt mag het eerst doorrijden.

Stenen zoeken kan in Namibië lucratief zijn. In Namibië bevinden zich niet alleen de rijkste diamantvelden ter wereld. Het land is ook gezegend met grote hoeveelheden hoogwaardige halfedelstenen zoals topaas, kristallen en toermalijn. Dus…. ogen naar de grond en zoeken maar.

Er zijn veel bevolkingsgroepen in Namibië. Zo heb je onder meer de Ovambo, de Himba stam (bekend van “groeten uit de rimboe”),de Nama, de Herero, San en de Damara.